Повторно покажавте храброст, вели во видеообраќање Столтенберг, да го пробиете вашиот сопствен пат кон независност, мир и безбедност. Историскиот договор за ...
сите 45 | | | прочитана: 1268 | веќе видена

Антонио Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ кој најави дека ќе го бојкотира референдумот на својот Фејсбук профил му се заблагодари на францускиот претседател, ...
сите 21 | | | прочитана: 1217 | веќе видена

На 30 септември се гласа за големи прашања. Овој договор не е толку вообичаен, туку е материја што произведува стабилност, безбедност, добри меѓуетнички и ...
сите 117 | | | прочитана: 1202 | веќе видена

На Македонија и се случува голема градежна инвестициска активност, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески за време на денешната посета на ...
сите 71 | | | прочитана: 1128 | веќе видена

Лидерот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи вчера попладне имал сообраќајна несреќа откако возилото во кое се возел излетало од патот на десетина ...
сите 22 | | | прочитана: 1047 | веќе видена

Бизнисменот Минчо Јорданов на денешното сведочење за случајот ,,Шпион” рече дека обвинетиот Миќо Наскоски заедно со неговиот аналитичар Зоран Витанов му ...
сите 49 | | | прочитана: 937 | веќе видена

Феномен на семејни политички спротивности во светлина на спогодбата со Грција Едно од најуспешните и најприсутни семејства во политичкиот живот во Република ...
сите 14 | | | прочитана: 893 | веќе видена

Околу сто претставници на невладиниот сектор и на институции од општина Штип денеска беа дел од трибината „ЕУ за тебе“. Никола Бертолини, раководител на ...
сите 33 | | | прочитана: 887 | веќе видена

Евроатлантскиот интегративен процес на Република Македонија и претстојниот референдум беа во фокусот на денешната средба на заменик-министерот за надворешни ...
сите 64 | | | прочитана: 866 | веќе видена

Мириса на ајвар во воздухот. Госпоѓа Вермије отиде да купи пиперки, но вели дека цената е висока и дека нема доволно избор на пазарите. „Многу скапо, кога ...
сите 15 | | | прочитана: 863 | веќе видена

Државната изборна комисија (ДИК) ги продолжува подготовките за претстојниот референдум на 30 септември, а јавната пропаганда се интензивира и на терен меѓу ...
сите 58 | | | прочитана: 816 | веќе видена

Во рамки на одбележувањето на Европската недела на мобилност, денеска стотина млади од Куманово возеа велосипед низ централните градски улици. На овој начин ...
сите 52 | | | прочитана: 777 | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски најави зголемување на платите од 5 насто за здравствените работници, наставниците, воспитувачките и негувателките. ...
сите 45 | | | прочитана: 714 | веќе видена

Екипите на ЈП Водовод и канализација - Скопје во понеделник ќе вршат чистење и дезинфекција на десната комора од резервоарот во Драчево, па можно е да има ...
сите 93 | | | прочитана: 653 | веќе видена

Рочиштето за предметот ,,Насилство во Центар“ е одлошено, бидејќи обвинетиот Митко Пецов се разболел и не присуствуваше на седницата. Обвинителката на СЈО, ...
сите 82 | | | прочитана: 644 | веќе видена

Поднесувајќи неосновани кривични пријави кои немаат никаков основ ниту, пак, цел, ВМРО-ДПМНЕ покажува дека сé уште останува заглавена во матрицата на минатата ...
сите 54 | | | прочитана: 637 | веќе видена

Синоќа во 24 часот заврши пријавувањето на граѓаните, кои побараа да гласаат во домашни услови на претстојниот референдум. Во текот на вчерашниот ден до ...
сите 26 | | | прочитана: 624 | веќе видена

next