Архива на вести за 12 Јули 2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Република Финска за Република Македонија со седиште во Белград, ...
сите 15 | | | веќе видена

Најчесто кога запазуваме што и колку јадеме, причината позади тоа е дека сакаме да намалиме вишокот на килограми или сакаме да качиме мускулна маса. Но, може ...
сите 31 | | | веќе видена

Расел Весбрук и Џејмс Харден повторно во ист дрес. Популарната „Брада“ го избрка Крис Пол. „Земјотрес “  во НБА, ол стар ѕвездата Расел Вестбрук е нов член на ...
сите 33 | | | веќе видена

Во пресрет на вечерашниот голем настан во Охрид, свеченото отворање на фестивалот „Охридско лето“ на Античкиот театар во Охрид, од фестивалската дирекција ...
сите 56 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која му ги ...
сите 84 | | | веќе видена

Од фестивалската дирекција информираат дека ќе биде забрането движење на возила, така што публиката која вечерва ќе биде присутна на Античкиот театар ќе може ...
сите 67 | | | веќе видена

Актерот Сашо Тасевски повторно е хит на социјалните мрежи. Инспириран од средбата на Стево Пендаровски со бугарскиот претседател Бојко Борисов, во кое ...
сите 33 | | | веќе видена

Атлетико Мадрид не се помири со начинот на кој Антоан Гризман премина на Камп Ноу, „колчонероси“ се заканија со тужба и наместо 120 милиони евра, бараат 200 ...
сите 100 | | | веќе видена