Архива на вести за 12 Јули 2019

Претставничкиот дом на Конгресот на САД донесе амандман за фискалната 2020 година, предвидувајќи санкции против суверениот долг на Русија поради наводно мешање ...
сите 19 | | | веќе видена

Прес конференција, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ. Почитувани граѓани, почитувани новинари, Врвните национални и државни интереси се ...
сите 72 | | | веќе видена

Општина Битола ќе ги помогне земјоделците кои претрпеа штети од невремето кое на 10 јули се случи на подрачјето на таа локална самоуправа.Од секторот за односи ...
сите 16 | | | веќе видена

Да се деблокираат медиумските реформи, бидејќи со нивното кочење се прави застој на постапката за избор на членови на Советот на медиумскиот регулатор и ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев, заедно со министерот за култура Хусни Исмаили и директорката на Управата за културно наследство Елеонора Петрова, денеска, ...
сите 7 | | | веќе видена

Иран денеска ја повика Велика Британија веднаш да го ослободи нивниот танкер, кој британската кралска морнарица го заплени минатата недела во Гибралтар поради ...
сите 181 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Соединетите ...
сите 92 | | | веќе видена

Со концерт на светски познатата виолинистка, Ванеса Меј вечер на Антички театар ќе биде отворено 59. издание на фестивалот „Охридско лето“. Британската ...
сите 63 | | | веќе видена

Киев, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Претседателот на Украина, Володимир Зеленски потпиша декрет со кој се укинуваат претходните забрани за посета на чернобилската ...
сите 20 | | | веќе видена

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“.Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид Нефи Усеини на ...
сите 138 | | | веќе видена

Македонскиот ракометен прволигаш, Металург успеа да го обезбеди потписот на Иракли Кбилашвили кој важи за еден од најталентираните играчи во својата земја. Тој ...
сите 19 | | | веќе видена