Архива на вести за 13 Јули 2019

Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
сите 100 | | | веќе видена

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечервасе обрати на свеченото отворање на 59-то издание на фестивалот „Охридско лето“. ...
сите 28 | | | веќе видена

Да ѝ дозволиме на уметноста да нè инспирира на храбри потфати. Да развиваме култура што ќе го отсликува богатството на нашите различни традиции, тука, во ...
сите 219 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот од Грција. Според првичните податоци- нема повредени лица, ниту поголеми штети. ...
сите 173 | | | веќе видена

Погледнете што ви посакуваат ѕвездите за овој викенд. На сите ви посакуваме прекрасен ден! Овен Работа Ако немате доволно доверба во одредени соработници, ...
сите 74 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појавуваат нови видеа од невремето во Халкидики. Најновата снимка објавена на „Фејсбук“ ја направил британски турист. 48-годишниот ...
сите 2 | | | веќе видена

 По ланското неочекувано појавување на Меган и Кејт на Вимблдон, изгледа оваа женска дружба на трибините ќе премине во кралска традиција. И оваа година Меган ...
сите 34 | | | веќе видена

По објавените информации за уште една нова дивоградба, на државно земјиште, во заштитеното градско подрачје на Охрид, ДОМ бара надлежните институции веднаш да ...
сите 124 | | | веќе видена