Архива на вести за 12 Јули 2019

На крајот од минатиот месец, за време на Г20 самитот во Токио, се сретнаа американскиот и кинескиот претседател, по што, меѓу другото, се најави и еден вид на ...
сите 11 | | | веќе видена

Лила е чудо на природата... Ја има секаде... И кај што треба да биде и каде што најмалку ја очекуваш. Нема продаван производ без Лила да го рекламира... ...
сите 11 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во повеќе наврати побара оставка од премиерот, Зоран Заев откако беа објавени неговите телефонски разговори со руските комичари, за кои ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ја прими новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Бернс. Двајцата ...
сите 66 | | | веќе видена

Рампата поставена на најпопуларното градско шеталиште, кејот „13 Ноември“ , до ГТЦ , никој не ја есапи па кејот се претвори во прометна улица и луксузен ...
сите 183 | | | веќе видена

Таа денеска ги предаде копиите на акредитивните писма на шефот на дипломатијата Димитров. Според протоколот, осмиот по ред американски амбасадор во земјава, ги ...
сите 80 | | | веќе видена

Привремен режим на сообраќај во стариот дел на Охрид ќе има попладнево во пресрет на свеченото отворање на фестивалот „Охридско лето” на Античкиот театар во ...
сите 51 | | | веќе видена

Канцеларката на Германија, Ангела Меркел, во текот на нападот на тресење повторувала "ќе успеам, ќе успеам", тврди експертот за читање од усни, Јудит Хартер. ...
сите 116 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел за време на нападот на тресење ја повторувала фразата „ќе успеам, ќе успеам”, вели Јудит Хартер, експерт во областа на ...
сите 91 | | | веќе видена