Архива на вести за 12 Јули 2019

Фотографиите од Фејсбук страната на плажата Долно Дупени сведочат за невремето кое го зафати Преспанскиот регион. Бурата направи голема материјална штета. ...
сите 146 | | | веќе видена

Станбена зграда за социјално ранливи категории граѓани ќе се гради во Неготино, на локација кај ул. „Едвард Кардељ”.Почетокот на градежните работи ќе биде ...
сите 31 | | | веќе видена

Летото е идеално време за отворени обувки и сандали, но испуканите пети се најголем кошмар на сите. Сепак постои едноставно решение. Изронете 10 таблети андол ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако пред неколку дена на интернет се појави аудио снимката од разговори на македонскиот премиер Зоран Заев со руски пракнери , во кои тој беше убеден дека ...
сите 22 | | | веќе видена

FinFisher или FinSpy, е познат софтвер за компјутерите и мобилните кој го прави германска компанија, а е наменет како производ којшто им се нуди на владите со ...
сите 5 | | | веќе видена

Додека на Халкидики се санираат последиците од катастрофалното невреме во кое загинаа седум луѓе, се појави ново видео на кое се гледа колку невремето било ...
сите 57 | | | веќе видена

Според најавите на овој начин треба да се намалат бирократските процедури и да се забрза протокот на возила и на тој начин да се намали застојот на возила. На ...
сите 8 | | | веќе видена

Градот Њу Орлеанс на Твитер објави предупредување до жителите на овој град, во кое се содржат правила за однесување пред ураган, кој допрва се очекува. ...
сите 37 | | | веќе видена

Велика Британија го подигна на највисоко, трето ниво, предупредувањето за британските бродови кои пловат во ирански територијални води, изјави неименуван ...
сите 86 | | | веќе видена

Селектор на женската кадетска репрезентација, Владимир Пановски, го објави спиокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ...
сите 18 | | | веќе видена