Smart Portal

Паметните часовници од Samsung досега се продаваа под брендот Gear којшто беше измислен специјално за овие производи од компанијата. Според информациите, ...
сите 28 | | | веќе видена

HMD Global е компанијата која е „задолжена“ за продолжување на животот на одличните Nokia телефони. Тие оваа недела го претставија Nokia X5, кој за почеток ќе ...
сите 38 | | | веќе видена

Изминатиот период Samsung рекламите за нивните смартфони од високата класа добија посебен стил во којшто нивниот уред се споредува со iPhone и се разбира се ...
сите 23 | | | веќе видена

Иако најавите за претставувањето на првиот смартфон на превиткување се’ уште се неофицијални, а и тие говорат дека тоа би се случило на почетокот од идната ...
сите 28 | | | веќе видена

Од моментот кога медиумите ја пренесоа веста за младите 12 тајландски фудбалери и нивниот 25 годишен тренер кои останале заробени во пештерскиот комплекс во ...
сите 110 | | | веќе видена

Xiaomi е еден од најпознатите производители на смартфони во светот кој кога и да претстави нов уред, го привлекува вниманието на корисниците, како и на нас кои ...
сите 38 | | | веќе видена

Европската Комисија денеска излезе со соопштение во кое ја објави својата одлука да го казни Google со рекордни досега 4,34 милијарди евра, односно 5 милијарди ...
сите 28 | | | веќе видена

Компаниите обично проценката на своите вработени ја прават врз основа на завршената работа, односно на нешто што веќе е поминато и може да се измери. Така тие ...
сите 2 | | | веќе видена

Паметните часовници никогаш не ја добија популарноста која се очекуваше од производителите на почетокот од нивното прво претставување и почеток на продажба. ...
сите 23 | | | веќе видена

Можеби оваа соработка изгледа малку чудна на прв поглед, меѓутоа се работи за здржување со цел подобра пазарна позиција во која одлично се држи Amazon, барем ...
сите 11 | | | веќе видена

Животната мисија започна. Талентираните пробни пилоти ги одбрала НАСА да бидат првите Американци во вселената. И додека тие се подготвуваат за најголемиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Компанијата Sensor Tower редовно излегува со статистики поврзани со двете најголеми продавници за апликации, App Store од Apple и Play Store од Google. Со ...
сите 28 | | | веќе видена

Skype минатата година доби редизајн којшто значително го промени корисничкиот интерфејс на апликацијата, а доби и повеќе нови функции. Целта на овој редизајн ...
сите 11 | | | веќе видена

next