Smart Portal

Рен Женгфеи, основачот на Huawei, во разговор со кинески медиумите на 21 мај 2019 година зборуваше за настанатиот конфликт со САД и сопственото производство на ...
сите 18 | | | веќе видена

Дека еден ден во иднина скоро се ќе биде достапно од нашите мобилни, паметни уреди, јасно ни е на повеќето. Тоа како процес веќе го гледаме со тоа колку често ...
сите 7 | | | веќе видена

ARM, компанијата која стои зад развојот на дизајнот на процесорите кои ги произведуваат производителите на чипови, ја претстави наредната генерација која ќе се ...
сите 3 | | | веќе видена

Додека чекаме да видиме каков ќе биде исходот од случувањата помеѓу САД и Кина, каде централно место доби големата кинеска компанија Huawei, основачот на оваа ...
сите 19 | | | веќе видена

Онлајн купувањето никогаш не било полесно! Преку вашиот смартфон може да ги погледнете сите производи, да ги изберете и платите и истите да ви бидат доставени ...
сите 4 | | | веќе видена

На тема Мапа на македонскиот стартап екосистем и правни аспекти ќе одржи предавање Дејан Алексов, адвокат и претседател на Стартап Македонија, денеска, ...
сите 4 | | | веќе видена

Елон Маск веќе одамна најави дека планира проект со својата SpaceX компанија кој треба да овозможи интернет на скоро секој дел од планетата. Ова е замислено да ...
сите 10 | | | веќе видена

Додека оваа недела се’ уште нема ништо ново во случајот со Huawei, поточно блокирањето на компанијата во САД поради вршење притисок кон кинеската влада за ...
сите 46 | | | веќе видена

Price Hero е новата апликација на Македонски Телеком која преку виртуелни и интерактивни информации ќе им помага на корисниците да го изберат својот нов ...
сите 4 | | | веќе видена

Шеесет и седмата верзија од Firefox прелистувачот е верзија која мора да се спомене посебно затоа што истата донесува доволно големи промени. Firefox повторно ...
сите 5 | | | веќе видена

next