Smart Portal

Саудискиот Суверен фонд влезе посериозно во бизнисот на електрични автомобили, меѓутоа не преку Tesla како што најавуваше Елон Маск, туку преку Lucid Motors, ...
сите 11 | | | веќе видена

По „стапките“ на Nintendo, Sony денес ја претстави нивната ретро играчка конзола, направена според првата PlayStation конзола, соодветно наречена PlayStation ...
сите 7 | | | веќе видена

Безбедноста во сообраќајот на патиштата претставува сериозен предизвик, односно сериозен проблем во сите современи општества. Секојдневно на улиците ширум ...
сите 40 | | | веќе видена

Apple ја претстави дванаесеттата верзија од iOS на почетокот од летото, како што тоа го прави секоја година. Официјалната верзија ја очекувавме за оваа есен, ...
сите 45 | | | веќе видена

BFR или Big Falcon Rocket е ново вселенско летало од SpaceX кое се’ уште е во развој. Ова летало е досега најамбициозното кое треба да се користи од носење на ...
сите 26 | | | веќе видена

Општата регулатива за заштита на лични податоци GDPR (General Data Protection Regulation) која на корисниците им дава поголема контрола врз сопствените ...
сите 15 | | | веќе видена

Google најави дека има започнато партнерство со најголемиот производител на Android телефони во светот, Samsung, за воведување на нивниот RCS стандард за ...
сите 26 | | | веќе видена

next