Smart Portal

Во борбата за повеќе корисници, Mozilla продолжува во својот познат стил, како организација која се грижи за состојбата на „вебот“ и неговите корисници. ...
сите 3 | | | веќе видена

Почетокот на септември го најавува и почетокот на новата учебна година и првото училишно ѕвоно. Нови предизвици, нови можности, но и нови обврски и грижи, ...
сите 11 | | | веќе видена

Google Chrome овој месец полни 10 години, односно тој за првпат беше претставен во јавноста во 2008 година. На почетокот беше достапен само за Windows, но ...
сите 15 | | | веќе видена

Ако често дремете на Јутјуб, веројатно сте налетале на видео од браќата Пол (Логан и Џејк). Постариот од двајцата (Логан), се најде во небрано на почетокот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Конечно ја имаме официјалната дата кога Apple ќе ја претстави наредната генерација од својот iPhone за кого според сите досегашни неофицијални информации се ...
сите 36 | | | веќе видена

Берлин, Германија – 30 август, 2018 – Компанијата Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd ) денес во рамки на прес-конференцијата која ја одржа на ...
сите 20 | | | веќе видена

Драматичната трилер-серија „Летот на јунаците“ ( “ When Heroes Fly”) е инспирирана од еден од најпродаваните израелски писатели на романи, Амир Гатфројнд, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Берлин, Германија – 30 август, 2018 – Компанијата Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd ) денес во рамки на Саемот за потрошувачка електроника – ...
сите 21 | | | веќе видена

next