Денеска официјално завршува поддршката за стариот и најмногу популарен Windows 7


Како што беше познато целата измината година , дојде денот кога еден од најпознатите оперативни системи официјално може да се каже дека го завршува своето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Како што беше претходно најавено, поддршката за Windows 7 престанува денес, 14 јануари 2020 година, а Microsoft веќе нема да нуди техничка поддршка или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 288 | | | веќе видена

За поранешниот амбасадор Благој Зашов, најавената посета на првиот човек на Европскиот Совет, Шарл Мишел во петок во Скопје е заокружување на поддршката што во ...
сите 333 | | | веќе видена

Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е еден од законите кои треба да го донесеме заради реформите и граѓаните и трансформацијата која треба да следи ...
сите 251 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска официјално завршува поддршката за стариот и најмногу популарен Windows 7

Од:
До кого (е-маил):
Порака: