Smart Portal

Веќе пишувавме дека Apple очекува значително помали приходи во последниот финансиски период од планираното, а тоа се должи на помалиот број на продадени нови ...
сите 18 | | | веќе видена

Остануваат уште нешто повеќе од месец дена до претставувањето на јубилејните Galaxy S10 модели, а како што најавивме, до настанот ќе прочитаме уште по некоја ...
сите 52 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале која е функцијата на поплочувањето со испакнини на пешачките премини, скалите и влезовите? Тоа е во суштина начин со кој лицата ...
сите 27 | | | веќе видена

Минатата година слободно би ја нарекол година на “исечоците”, со оглед на тоа колку производители своите модели ги направија да имаат уште помали рамки околу ...
сите 52 | | | веќе видена

Долгите редици во супермаркетите во нашата земја се избегнуваат со доаѓање на “шопинг” во време кога знаеме дека гужвата ќе биде помала. Во САД сепак пристапот ...
сите 2 | | | веќе видена

На почетокот од овој месец можевме да прочитаме дека Samsung спрема нова серија на смартфони која ќе се продава под брендот Galaxy M . Оваа серија треба да ...
сите 52 | | | веќе видена

На почетокот од месецот Кина успеа да го слета своето летало Chang’e 4 и со тоа да стане прва во светот која има слетано летало на “темната” страна од ...
сите 56 | | | веќе видена

За време на CES 2019 настанот којшто се одржува оваа недела во Лас Вегас, американската компанија Whirlpool претстави производ којшто е погоден за машките ...
сите 8 | | | веќе видена

Како и секогаш, неофицијалните информации се покажаа како точни, па еве сега официјално може да го најавиме настанот на којшто ќе бидат претставени новите ...
сите 33 | | | веќе видена

Мисијата на Марс, може да се каже дека е крајната цел на се што развива SpaceX, компанијата на Елон Маск. Кога оваа мисија ќе се случи, ќе биде најголемото ...
сите 21 | | | веќе видена

Windows 10 добива по две поголеми надградби годишно, надградби кои донесуваат нови функции кои не се дел од стандардните сигурносни надградби кои ги има секој ...
сите 6 | | | веќе видена

next