Smart Portal

Motorola One е смартфон од средната класа кој беше претставен во втората половина од минатата година. Две главни карактеристики го прават посебен и се ...
сите 11 | | | веќе видена

Вештачката интелигенција веќе се покажува како корисна во многу области, а можеме да замислиме само до каде ќе отиде оваа технологија во иднина. Една од ...
сите 24 | | | веќе видена

Сообраќаен метеж, недоволен број паркинг места, зафатени тротоари, пешачки и велосипедски патеки, непроодни пешачки премини, зафатени паркинг места за лица со ...
сите 23 | | | веќе видена

САД одат чекор понапред во економската и политичка војна која ја водат со Кина и со кинеските компании. Обвинувањата дека кинеските компании, вклучувајќи ја се ...
сите 24 | | | веќе видена

Google Chrome од оваа недела ја добива својата 73-та верзија, достапна на сите платформи на коишто се користи овој најпопуларен и најмногу користен интернет ...
сите 6 | | | веќе видена

Facebook сигурно не е истата компанија од пред 10 години и повеќе, кога иако веќе се гледаше големата популарност која ја има и ќе ја има оваа мрежа, сепак ...
сите 8 | | | веќе видена

Во денешно време достапноста на технологијата е толку голема и нормална што веќе никој не ја смета за нешто посебно, иако до пред само 30 години ништо од ова ...
сите 4 | | | веќе видена

next