Smart Portal

Една од поинтересните неофицијални информации кои можевме да ги прочитаме изминатиот период е информацијата дека Nokia ќе претстави смартфон кој на задната ...
сите 21 | | | веќе видена

Уредите за виртуелна реалност можеби уште не се стандардни кај корисниците, тие се’ уште се развиваат, па и не се толку евтини. Сепак, иднината без овие уреди ...
сите 17 | | | веќе видена

Саудискиот Суверен фонд влезе посериозно во бизнисот на електрични автомобили, меѓутоа не преку Tesla како што најавуваше Елон Маск, туку преку Lucid Motors, ...
сите 11 | | | веќе видена

По „стапките“ на Nintendo, Sony денес ја претстави нивната ретро играчка конзола, направена според првата PlayStation конзола, соодветно наречена PlayStation ...
сите 7 | | | веќе видена

Безбедноста во сообраќајот на патиштата претставува сериозен предизвик, односно сериозен проблем во сите современи општества. Секојдневно на улиците ширум ...
сите 40 | | | веќе видена

Apple ја претстави дванаесеттата верзија од iOS на почетокот од летото, како што тоа го прави секоја година. Официјалната верзија ја очекувавме за оваа есен, ...
сите 45 | | | веќе видена

BFR или Big Falcon Rocket е ново вселенско летало од SpaceX кое се’ уште е во развој. Ова летало е досега најамбициозното кое треба да се користи од носење на ...
сите 26 | | | веќе видена

next