Smart Portal

Претстави се накратко и кажи нешто повеќе за себе. Моето име е Мартин Анчевски и јас сум еден од основачите и главниот технички експерт спроведувач на ...
сите 7 | | | веќе видена

Односно, Европската Комисија има проблем со начинот на кој Google ти приморувал прозиводителите на смартфони по „дифолт“ да ги инсталираат апликациите Google ...
сите 20 | | | веќе видена

Глобалниот технолошки гигант Huawei го најавува почетокот на единствениот од ваков вид натпреварот за фотографија направена со паметен телефон “Next Image ...
сите 4 | | | веќе видена

Главните ѕвезди на програмата се секако ајкулите од сите видови и големини, додека пак гледачите секогаш остануваат фасцинирани од емисиите посветени на ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред четириесет и девет години, уредите на Motorola ги пренесоа првите чекори на Нил Армстронг на Месечината на милиони луѓе во светот 20 јули 2018 година, ...
сите 7 | | | веќе видена

Тоа е почетокот на адаптацијата на романот „Искушение за невиноста“ (“Ordeal by Innocence”) од кралицата на криминалистичките приказни Агата Кристи од 1958 г., ...
сите 2 | | | веќе видена

Сенатори од САД предложуваат закон којшто треба да биде донесен, а кој меѓу другото вклучува и нови начини на којшто населението ќе биде известувано за ...
сите 2 | | | веќе видена

Паметните часовници од Samsung досега се продаваа под брендот Gear којшто беше измислен специјално за овие производи од компанијата. Според информациите, ...
сите 28 | | | веќе видена

HMD Global е компанијата која е „задолжена“ за продолжување на животот на одличните Nokia телефони. Тие оваа недела го претставија Nokia X5, кој за почеток ќе ...
сите 15 | | | веќе видена

Изминатиот период Samsung рекламите за нивните смартфони од високата класа добија посебен стил во којшто нивниот уред се споредува со iPhone и се разбира се ...
сите 36 | | | веќе видена

Иако најавите за претставувањето на првиот смартфон на превиткување се’ уште се неофицијални, а и тие говорат дека тоа би се случило на почетокот од идната ...
сите 43 | | | веќе видена

Од моментот кога медиумите ја пренесоа веста за младите 12 тајландски фудбалери и нивниот 25 годишен тренер кои останале заробени во пештерскиот комплекс во ...
сите 28 | | | веќе видена

Xiaomi е еден од најпознатите производители на смартфони во светот кој кога и да претстави нов уред, го привлекува вниманието на корисниците, како и на нас кои ...
сите 35 | | | веќе видена

next