Smart Portal

Заедно со својот 5G смартфон од високата класа, V50 ThinQ , LG во рамките на MWC 2019 претстави уште еден уред од високата класа, а тоа е наредната ...
сите 49 | | | веќе видена

Макпетрол, како веќе докажана општеството одговорна компанија која е ориентирана пред се кон потрошувачите, и во 2019 година, четврта година по ред продолжува ...
сите 8 | | | веќе видена

Аспри се смета како еден од првите „биохакери“. Биохакинг (bio-hacking) е култура која се прошири низ САД во последните две децении. Биохакерите си поигруваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Потенцијалните проблеми кои се поврзани со литиум-јонските батерии ни се познати на повеќето веќе подолго време. Тука се и неколку познати случувања кои ...
сите 25 | | | веќе видена

Безбедноста во сообраќајот во голема мера зависи од исправноста на возилото. Неретко, токму возилото е причина за сообраќајна незгода со тешки и фатални ...
сите 105 | | | веќе видена

Во претходниот текст од серијалот Крипто 101 на кратко ја објаснивме една од ветувачките иновации во Биткоин светот – т.н. Lightning Network. Станува збор ...
| | веќе видена

Microsoft HoloLens се едни од поретките и најнапредни очила за изменета реалност. Со други зборови, ова се очила кои прикажуваат слика „врз“ вистинскиот свет ...
сите 5 | | | веќе видена

Microsoft Kinect, на почетокот револуционерен уред којшто требаше да го промени целосно начинот на којшто се играат игрите на Xbox 360, сепак не успеа да ја ...
сите 6 | | | веќе видена

next