Smart Portal

Една од работите за кои корисниците станаа сигурни со последните верзии од Android е дека оперативниот систем може да ја заштити нивната приватност кога се во ...
сите 9 | | | веќе видена

Приватноста во денешно време со сигурност може да се каже дека не е како што била порано. Сите ние користиме уреди кои се цело време поврзани на интернет, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Овогодинешниот натпревар Huawei InFocus Awords е под слоган „Неоткриена убавина“. Натпреварот нуди можност за љубителите на фотографија од Централна, Источна и ...
сите 4 | | | веќе видена

Google ги претставува своите уреди обично во октомври, па со оглед дека одморите веќе се почнати, октомври брзо ќе дојде. Информациите за новите Pixel уреди ...
сите 6 | | | веќе видена

Техничкиот Универзитет во Минхен во соработка со уште еден универзитет, како и целосно поддржани од федералната влада во Германија, го развиваат системот за ...
сите 7 | | | веќе видена

Едни од „подосадните“ работи при сурфање остануваат страните кои автоматски пуштаат звук кога ќе се отворат. Иако тие може да бидат блокирани, тоа го воведоа ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од најпознатите имиња во светот на индустрискиот дизајн, Џони Ајв, како и еден од ретките најблиски соработници на Стив Џобс, минатата недела изненади со ...
сите 8 | | | веќе видена

Иако ова можеше да се „насети“ и нешто порано, сепак од оваа недела е јасно дека Windows 10 оваа година веќе нема да добие некои посебни новини и функции . ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска каратистите од Карате клубот Макпетрол – Скопје, заминуваат на турнир од Светската карате лига за младинци во Умаг, Хрватска. Во периодот од 5ти до 7ми ...
сите 18 | | | веќе видена

Загреб , 4 . јули 2019 година . – Викенд Медиа Фестивал во рамки на своето дванаесетто издание, во период од 19. до 22. септември, покрај на веќе ...
сите 2 | | | веќе видена

На дванаесеттото издание на Викенд Медиа Фестивал, кој се одржува во период од 19. до 22. Септември во Ровињ, пристигнува доктор Ранко Рајовиќ, најголемиот ...
сите 2 | | | веќе видена

next