Архива на вести за 12 Јули 2019

Турското Народно собрание и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Веста на ...
сите 87 | | | веќе видена

Гибралтарската полиција денеска соопшти дека уапсила двајца помошници офицери од иранскиот танкер „Грејс 1″, кој беше запленет минатата недела поради сомневање ...
сите 196 | | | веќе видена

Барселона потпиша петгодишен договор со францускиот напаѓач Антоан Гризман, откако го откупи од Атлетико Мадрид за 120 милиони евра. Каталонците во исто време ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и ...
сите 68 | | | веќе видена