Архива на вести за 12 Јули 2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ја прими новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Бернс. Двајцата ...
сите 75 | | | веќе видена

 Поп пејачката Дуа Липа и братот на сестрите Хадид кој е модел во тек на градење на кариерата, изгледаа сериозно заљубено за време на фестивал изминатиот ...
сите 41 | | | веќе видена

Екипата на Cinema Sins воопшто не е импресионирана од првиот дел на „Ride Along“ и дечките се чудат како воопшто филмот доживеа и трет дел. Оригиналот од 2014 ...
сите 3 | | | веќе видена

Јагодите се вкусно овошје но за жал брзо скапуваат. Во ладилник стојат 2-3 дена. Замрзнати траат и до 9 месеци. Најдобар начин да се чуваат е да се замрзнат ...
сите 155 | | | веќе видена

Коментаторот на Арена, Стеван Стевановиќ, кој македонската публика го памти од преносите на натпреварите на Вардар, ја обожава Македонија. Тој во моментов е на ...
сите 11 | | | веќе видена

 Како ќе ви заврши оваа недела? Дали петокот ќе биде поволен за работа, пријателства или љубов? Хороскопот ви открива на кое поле ѕвездите ви се наклонети, а ...
сите 45 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати по повод 11 години од формирањето на ПОДЕМ. Тој ја честиташе годишнината на оваа партија, додавајќи дека е ...
сите 43 | | | веќе видена