Архива на вести за 12 Јули 2019

Роберто Баутиста Агут ги живее моментите на слава на Вимблдон. Шпанскиот тенисер од кого никој не очекуваше дека може да стигне до завршницата на славниот ...
сите 18 | | | веќе видена

Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
сите 63 | | | веќе видена

Поранешната ѕвезда на Манчестер јунајтед, Димитар Бербатов објави интересно видео на Инстаграм на кое ја „спасува“ неговата ќерка од незгоден удар во глава со ...
сите 46 | | | веќе видена

Да ѝ дозволиме на уметноста да нè инспирира на храбри потфати. Да развиваме култура што ќе го отсликува богатството на нашите различни традиции, тука, во ...
сите 41 | | | веќе видена

Рафаел Надал е фаворит на денешниот дуел против Роџер Федерер според букмејкерите. Мечот е втор на Централниот терен на „Ол Ингланд Клаб“. Новак Ѓоковиќ и ...
сите 276 | | | веќе видена

Еден од најпознатите и во последно време најактуелните модни дизајнери во светот, Александар Ванг (35), во моментов е во Хрватска на одмор. Тој го откри ова со ...
сите 3 | | | веќе видена

Познатото шимпанзо Коко кое 10 години се ресоцијализираше во Холандија повторно е во својот дом, во скопската Зоолошка градина, поради што денеска се одржа ...
сите 6 | | | веќе видена

Барселона ова попладне и официјално информираше дека исплатена откупната клаузула од 120 милиони евра која треба да послужи како обесштетување за Атлетико за ...
сите 91 | | | веќе видена