Архива на вести за 12 Јули 2019

Весна Змијанац требала да настапи на фестивалот Влез, меѓутоа таа одбила да настапи.Сцената на која било предвидено да пее Весна немала скоро никаква ...
сите 4 | | | веќе видена

И додека ширум Европа многумина се борат со рекордно високи температури, на словачките планини завладеала вистинска зимска идила. По 19,5 степени, измерени во ...
| | веќе видена

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман и официјално е нов член на шпанскиот шампион Барселона. Оваа информација ја потврдија од каталонскиот гигант со што ...
сите 103 | | | веќе видена

Во Република Македонија не постои смртна казна. Според тоа, ниту една државна институција, или нејзин орган, немаат право (посредно или непосредно) да го ...
сите 15 | | | веќе видена

* По 11 дена: И корисниците на ајфони можат да скенираат фискални за поврат на ДДВ Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека апликацијата Мој ДДВ веќе е ...
сите 15 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) отвора нова регионална канцеларија на резидентен претставник за зајакнување на односите со Северна Македонија, Албанија, ...
сите 15 | | | веќе видена

Подготвил: Дарко ЈАНЕВСКИ Фрагмент од Евангелието по Петар Евангелието во кое се тврди дека е напишано од апостол Симон Петар, „Евангелието по Петар“ е ...
сите 4 | | | веќе видена