Архива на вести за 12 Јули 2019

Истражувачи од Универзитетот во Салфорд изградија модел на „Стоунхенџ“ за да се обидат да разберат што слушале посетителите на споменикот пред 4.000 години. ...
сите 4 | | | веќе видена

Да ѝ дозволиме на уметноста да нè инспирира на храбри потфати. Да развиваме култура што ќе го отсликува богатството на нашите различни традиции, тука, во ...
сите 38 | | | веќе видена

На терен излегоа министрите за внатрешни работи и за земјоделство, Оливер Спасовски и Трајан Димковски, кои констатираа дека се случила елементарна непогода и ...
сите 300 | | | веќе видена

Читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии од велосипедска патека во Скопје, на која се наоѓа измет. Фотографиите се забележани на велосипедска патека ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и ...
сите 67 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 195 | | | веќе видена

Светската ѕвезда на виолина Ванеса Меј и Филхармонијата вечерва во 21 часот на Антички театар ќе го отворат 59. издание на најголемиот македонски фестивал ...
сите 60 | | | веќе видена