Архива на вести за 12 Јули 2019

Меркел го „прекршила“ протоколот за да се стои при интонирање на химната. Германската канцеларка Ангела Меркел заедно со данската премиерка Мета Фредериксен ...
сите 91 | | | веќе видена

Наредени се итни евакуации на околу 10.000 лица Метеоролозите предупредија за можна појава на ураган на делови на крајбрежјето на сојузната држава Луизијана, ...
сите 61 | | | веќе видена

Попладнево на информативен разговор во полициската станица во Тетово бил повикан Артан Етеми, активист на Беса. Причина за информативниот разговор биле ...
сите 50 | | | веќе видена

И оние кои не се големи љубители на тенисот би можеле да седнат пред ТВ бидејќи Роџер Федерер и Рафаел Надал можеби го играат еден од нивните последни ...
сите 275 | | | веќе видена

Подготвил: Дарко ЈАНЕВСКИ „Апокалипсата според Петар“ е дел од книгата од 66 страници која археолозите ја откриле во Египет во 19 век и во која се наоѓа и ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски на својот Фејсбук профил објави статус во кој вели дека Заев свесно манипулира со народот со цел да го прикаже во најлошо ...
сите 77 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека апликацијата Мој ДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS. Станува достапна 11 дена по стартот на ...
сите 122 | | | веќе видена

Жители на мијачкото село Гари се на нозе и поминуваат низ вистински хаос со институциите во државата откако решиле да се изборат против како што велат, ...
сите 3 | | | веќе видена

Арсенал во меѓувреме ги објави имињата на играчите на кои менаџерот Унаи Емери ќе смета на пред-сезонската турнеја како подготовка за новата сезона . Меѓу нив ...
сите 19 | | | веќе видена

Пожарникари го гасат пожарот што избувна синоќа во студиото на Ворнер Брос, во близина на Лондон, во кое беа снимени сите осум филма од серијалот „Хари Потер“. ...
сите 3 | | | веќе видена