Архива на вести за 12 Јули 2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати по повод 11 години од формирањето на ПОДЕМ. Тој ја честиташе годишнината на оваа партија, додавајќи дека е ...
сите 42 | | | веќе видена

Новата американска амбасадорка Кејт Брнс денеска на церемонијата во Вила Водно му ги предаде акредитивните писма на шефот на државата Стево Пендаровски. Со ...
сите 91 | | | веќе видена

 Ирина Шајк позираше топлес и откри дека „верува во брак“ за нејзиното прво интервју и прва насловна страна по љубовната катастрофа со Бредли Купер. ...
сите 46 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска соопшти дека укажувањето што било доставено до Врховниот суд на РСМ од 10 овој месец, е во ...
сите 55 | | | веќе видена

Според Илиевски, на овој начин се прикриваат незаконски стекнати звања и преку институциите се обидуваат него да го замолчат. -За да излезам во јавност треба ...
сите 57 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Република Финска во нашата земја, ...
сите 25 | | | веќе видена

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин ...
сите 73 | | | веќе видена