Архива на вести за 12 Јули 2019

Се зголемила ли свеста кај земјоделците за осигурување на своите посеви. Новите временски непогоди уништија дел од овоштарските насади, но податоците од ...
сите 10 | | | веќе видена

По силните врнежи од дожд и невремето кое ја зафати Битола на 10 јули и остави големи последици врз земјоделските насади во неколку битолски села, а со цел ...
сите 317 | | | веќе видена

Договорот со Грција е историски затоа што обезбедува целовитост на државата, интеграција и економски бенефит и перспективи за сите. Сите нашата земја ја ...
сите 17 | | | веќе видена

Инстаграм-блогерката Лори Фејт сакаше брзо и драстично да ја промени бојата на својата коса од сина во бела, во видео во живо. Следачите веднаш забележаа дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Пожарникари го гасат пожарот што избувна синоќа во студиото на Ворнер Брос, во близина на Лондон, во кое беа снимени сите осум филма од серијалот „Хари Потер“. ...
сите 4 | | | веќе видена

Дел од братинската јавност често ја критикува Меган Маркл, сопругата на принцот Хари. Британскиот ТВ водител, Пирс Морган најжестоко ја искритикува ...
сите 50 | | | веќе видена

Викендов од 12 до 14 јули, по 46-ти пат, на падините на планината Бистра, во живописниот Галичник, ќе се одржи традиционалната културно-сценска манифестација ...
сите 69 | | | веќе видена

Електричните автомобили одамна станаа дел од урбаниот животен стил во европските метрополи. Меѓутоа, возачите на Mini, кои се во самото јадро на урбаното ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на САД во Скопје, Кејт Мари Бернс, која му ги предаде копиите на ...
сите 90 | | | веќе видена

Не е едноставна задачата да се испочитуваат кралските протоколи кога станува збор за облекувањето, а сепак да се остане доследен на женствениот стил, па уште и ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и ...
сите 65 | | | веќе видена