Архива на вести за 12 Јули 2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ја прими новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнс. Двајцата ...
сите 75 | | | веќе видена

Колач кој слободно може да го носи името – Чоколадно лудило, пробајте го уште денес! 1 готова кора (може и пишкоти), 300 грама црно чоколадо за готвење, 500 ...
сите 155 | | | веќе видена

Пранкерите кои во разговори го измамија Зоран Заев, наведувајќи го да мисли дека разговара со поранешниот украински претседател Петро Порошенко и генералниот ...
сите 49 | | | веќе видена

Барселона наскоро ќе го потврди ангажманот на Антоан Гризман, адвокатот на играчот попладнево пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја активира откупната ...
сите 122 | | | веќе видена

Весна Змијанац требала да настапи на фестивалот Влез, меѓутоа таа одбила да настапи.Сцената на која било предвидено да пее Весна немала скоро никаква ...
сите 7 | | | веќе видена