Архива на вести за 12 Јули 2019

Градот Њу Орлеанс на Твитер објави предупредување до жителите на овој град, во кое се содржат правила за однесување пред ураган, кој допрва се очекува. – ...
сите 35 | | | веќе видена

Новинарот, Томислав Кежаровски, кој беше осуден на 4 и пол годишна затворска казна за наводно оддавање идентитет на заштитен сведок, сочувствува со зборовите ...
сите 16 | | | веќе видена

Антоан Гризман ја оствари својата цел и денеска стана фудбалер на Барселона, а шпанскиот шампион сериозно ја разгледувал опцијата да ангажира и негов соиграч, ...
сите 102 | | | веќе видена

Канцеларката на Германија, Ангела Меркел, во текот на нападот на тресење повторувала "ќе успеам, ќе успеам", тврди експертот за читање од усни, Јудит Хартер. ...
сите 4 | | | веќе видена