Архива на вести за 12 Јули 2019

Бројот на загинати во силното невреме на Халикидики порасна на седум откако денеска е пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, ...
сите 79 | | | веќе видена

Рафаел Надал втора година по ред како краен дострел го има полуфиналето на Вимблдон, бидејќи денеска свесткиот рекет број два загуби од својот вечен ривал ...
сите 258 | | | веќе видена

Штотуку објавениот албум на Ед Ширан сигурно е едно најочекуваните изданија за летово, благодарение на фактот што е комплетно составен од соработки со бројни ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и ...
сите 72 | | | веќе видена

Два дена по разорната бура, во која настрадаа седум лица, ситуацијата се стабилизира, наведуваат грчките медиуми. „На Халкидики денеска осамна убав и сончев ...
сите 22 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која му ги ...
сите 85 | | | веќе видена

Во пресрет на вечерашното отворање на фестивалот „Охридско лето“ во Античкиот театар во Охрид, од фестивалската дирекција информираат дека во стариот дел на ...
сите 66 | | | веќе видена

Претставничкиот дом на САД денеска гласаше со цел да го спречи претседателот Доналд Трамп да почне војна со Иран, освен во случај на самоодбрана. Според ...
сите 17 | | | веќе видена

По големото и катастрофално невреме со силен ветер од над 100 километри на час, но со кратко траење, што однесе седум човечки жртви, на Халкидики од вчера се ...
сите 35 | | | веќе видена

Кавај Ленард по освоената шампионска титула со Торонто Репторс имаше можност да бира каде ќе ја продолжи својата кариера. Пред него имаше неколку реални опции, ...
сите 30 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ моментно води со 2:1 во сетови во дуелот против Роберто Баутиста, во полуфиналето на Вимблдон. Србинот е прв фаворит на неофицијалното светско ...
сите 15 | | | веќе видена