За Забава

Бројни спортисти се приклучија кон иницијативата да се почитуваат препораките од институциите во битката со справувањето со пандемијата од коронавирусот, меѓу ...
сите 49 | | | веќе видена

Ѕвездата Јана Бурческа, писателката Ксенија Николова, дизајнерката Стефанија Насеска и ракометарката Викторија Пеовска, сочинуваат мал дел од протагонистите во ...
сите 10 | | | веќе видена

Заради рестрикции за движење на сите страни ширум Европа ги примора фудбалските ѕвезди да бараат алтернатнивни начини за да останат во форма, а сега едно младо ...
сите 4 | | | веќе видена

Семос Едукација овие денови ги отвори своите виртуелни училници за сите слушатели низ цела Македонија за online учење без граници. Во своето 25 годишно ...
сите 95 | | | веќе видена

Facebook најави промена на корисничкиот интерфејс на нивната страна на десктоп. Новиот изглед на мрежата е направен да биде скоро ист како мобилната ...
сите 3 | | | веќе видена

Донатела Версаче, креативна директорка на италијанската модна куќа „Версаче“ донираше 200 илјади евра за болницата Сан Рафаеле во Милано, односно за борба ...
сите 55 | | | веќе видена

KIA и официјално ги потврди спецификациите на новиот, голем SUV. Луѓето од KIA се навистина убедени во талентите на новиот Sorento – всушност, кажуваат дека ...
сите 18 | | | веќе видена

Во овие моменти, кога грижата за другите е исто толку важна како и онаа за себе, ПЕКАРА ДИМАН која се наоѓа во Општина Центар, одлучи да донира појадок од ...
сите 7 | | | веќе видена

next