Архива на вести за 10 Октомври 2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на кампањата „Разговори за обнова на Македонија – проблеми, решенија и програма“ вечерва од Струмица порача ...
сите 250 | | | веќе видена

Пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, пристигна во Кривичен суд, каде ќе треба да се произнесе пред судија на претходна постапка, ...
сите 193 | | | веќе видена

Поп-пејач Дарко Илиевски со сопругата Ивана со која се венчаа во октомври 2016 година се пресели на Флорида, САД. Дарко и неговата сопруга уживаат на Флорида, ...
сите 21 | | | веќе видена

Агенцијата за млади и спорт бара фирма која ќе и изнајми и ќе монтира седум лизгалишта во толку општини во земјата. На оглас се бара оператор да монтира и да ...
сите 6 | | | веќе видена

Полицаецот Вилијам Бејкер од Мајами, Флорида, под казна беше привремено префрлен од теренска работа да извршува канцелариска служба откако на интернет беше ...
сите 62 | | | веќе видена