Архива на вести за 10 Октомври 2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува ...
сите 7 | | | веќе видена

Европратениците денеска предупредија на „многу опасната природа на руската пропаганда“ која е „главниот извор на дезинформации“ во Европа, барајќи носење ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонската сениорска фудбалска репрезентација вечерва ја очекува пресметка со Словенија во квалификациите за Европското првенство, меч кој е исклучително ...
сите 142 | | | веќе видена

Дали соседна Бугарија може да стане кочничар на европскиот пат на Северна Македонија, по барањата кои Софија му ги упати на Скопје, се постави како прашање ...
сите 201 | | | веќе видена

Мобилното банкарство, плаќањето преку смартфон и новите методи на безконтактни трансакции нудат голема комоција, ефикасност и брзина за корисниците, но доколку ...
сите 21 | | | веќе видена

По нуклеарната катастрофа во Чернобил во 1986-та година, властите на тогашниот СССР, а подоцна Украина, на неовластени лица строго им забранувале пристап до ...
сите 6 | | | веќе видена

Рицинусовото масло е познато по омега 3 масни киселини кои помагаат за нега и убавина. Ви требаат 5 лажици рицинусово масло, кои треба да ги измешате со пет ...
сите 130 | | | веќе видена

Столтеберг додаде дека заеднички непријател во регионот е сè уште Исламската држава. Столтенберг избегна директно да ја критикува турската офанзива, ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот на Словенија, Марјан Шарец по билатералната средба со премиерот Заев, на прес конференција изрази силна пријателска и партнерска поддршка од ...
сите 7 | | | веќе видена

Речиси осум часа по почетокот на прес-конференцијата што се одржа во познат ресторан во центарот на Киев, претставник на украинската агенција за рекорди ...
сите 41 | | | веќе видена

Според официјалниот среден курс на Народната банка на Македонија, денеска денарот спрема еврото има вредност од 61.4926 денари. Курсот на денарот спрема ...
сите 5 | | | веќе видена