Единасет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

35 копии

Возач на мопед и еден сопатник на мопед се здобиле со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во шест од вкупно десет сообраќајни незгоди ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје, полицијата презела мерки и активности со кои констатирала дека 49 возачи управувале возила со брзина ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола вчера изршиле контрола на возила со цел утвтрдвање дали се вози под дејство на алкохол, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека тројца возачи управувале возила со брзина поголема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на 10,11,12 и 13.10.2019 на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 135 возачи управувале возила со брзина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според британскиот јавен радиодифузен сервис, „поразот" дојде по препораките за старт на преговорите со двете земји од Европската комисија и Европскиот ...
сите 639 | | | веќе видена

Порталот посочува дека некои лидери на ЕУ се обидувале да ги убедат другите да се согласат на старт на преговорите за членство со двете балкански држави, ...
сите 383 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва изјави дека во телефонски разговор со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган добил уверување дека ќе го ...
сите 609 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 139 | | | веќе видена

Британскиот Парламент во четвртокот, откако Лондон и Европска Унија постигнаа нов договор за брегзит, одлучи денеска да одржи седница, на која пратениците ќе ...
сите 327 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единасет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: