Вести 24

ОВЕН Задржете ја вербата, драги Овни. Конјункцијата меѓу Јупитер и Нептун во Риби е во вашата зона на духовност во вторник и ви помага да имате надеж и верба ...
сите 85 | | | веќе видена

Дознаките од странство се вратија на преткризното ниво, со тоа што минатата година остварија раст на годишна основа од 44%. Тие се многу значаен девизен ...
сите 156 | | | веќе видена

Марк Закерберг сака да развие виртуелни монети, со прекар „Zuck bucks“, за корисниците на Фејсбук и Инстаграм како дел од пакетот производи дизајнирани да ја ...
сите 14 | | | веќе видена

ОВЕН Уживате во посебната наклонетост на ѕвездите, па ризичните инвестиции и деловните потези ќе испаднат успешни. Понатамошното зближување со партнерот може ...
сите 50 | | | веќе видена

Не постои граница за љубов, само тестови кои ја прават храбра, силна и убава. Секој зодијак има специфични атрибути на љубовта. Aко во моментов имате врска со ...
сите 37 | | | веќе видена

И покрај тоа што важи за најдобра, најпозитивна личност и најголем пријател, овој хороскопски знак е многу себичен во интимните односи. Секогаш прво ќе мисли ...
сите 65 | | | веќе видена

Сега ќе ви откриеме кои се најдобрите пријатели меѓу дамите на кои секогаш можете да се потпрете. Девица Девиците се љубезни, храбри и секогаш знаат како да ...
сите 41 | | | веќе видена

Спојувањето на Јупитер и Нептун во Риби на 12 април носи незаборавни работи, тврдат астролозите. Овој спој се случува на секои 12 години и е едно од ...
сите 23 | | | веќе видена

ОВЕН Овој ден е поволен за завршување на работата на голем проект. Денеска ќе успеете да го средите документарниот дел од работата, ќе ви олесни. Вашиот однос ...
сите 63 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор по одбрана и безбедност кој деновиве престојува во Романија го посети Воениот музеј во Букуреш, при што наиде на интересна карта од ...
сите 3 | | | веќе видена

Април ќе донесе позитивни настани за луѓето родени во овие хороскопски знаци. Искористете ја оваа Млада Месечина и направете планови кои ќе ви помогнат во ...
сите 99 | | | веќе видена

Има инатливи знаци, има хороскопи со голема среќа, а има и такви кои работат многу- заедничка работа меѓу нив е тоа што секогаш го добиваат она што го сакаат. ...
сите 118 | | | веќе видена

Кулинарството е уметност што не ја знаат сите. Да умееш да готвиш добро, во смисла без да се придржувате до рецептите и грамaжата е високо ниво на мајсторство. ...
сите 5 | | | веќе видена

Испуканите усни говорат многу за вашето здравје, особено ако редовно ги негувате, а проблемот не поминува. Најчесто, испуканите усни се појавуваат поради ...
сите 15 | | | веќе видена

Јупитер и Нептун се среќаваат во зодијакот отприлика на секои 13 години… Сепак, многу поретко е овие небесни тела да се сретнат во знакот Риби – тоа не се ...
сите 5 | | | веќе видена

next