Вести 24

По вчерашниот пад, пазарот на крипто -валути забележа раст и во последните 24 часа е забележан пораст од 7,1 отсто. Биткоинот порасна за 4,1 проценти во ...
сите 26 | | | веќе видена

Познат трговец со криптовалути предвидува дека следниот месец се очекува „експлозија“ на биткоинот. Потенцијално, Биткоинот би можел да го достигне своето ...
сите 26 | | | веќе видена

Боите носат енергија, а некои можат да донесат нешто што навистина ќе направи да заблескате. Тие можат да ја зголемат самодовербата, да ја смират вишокот ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен Љубов: Непотребно се грижите за нечие однесување. Не постои начин да ги усогласите вашите желби и потреби во врска со саканата личност. Работа: ...
сите 110 | | | веќе видена

Според израелските истражувачи од Универзитетот во Тел Авив, изложеноста на ултравиолетово зрачење од сончева светлина може да ја зајакне вашата романтична ...
сите 5 | | | веќе видена

Љубовта е слепа, а кога сме заљубени не ги гледаме погрешните нешта кои нѝ се наоѓаат пред носот. Најлошото се случува дури кога ќе дознаеме дека партнерот бил ...
сите 110 | | | веќе видена

Фејсбук објави дека инвестирале повеќе од 13 милијарди долари во безбедносни мерки од 2016 година, неколку дена откако Волстрит Џурнал објави дека компанијата ...
сите 15 | | | веќе видена

ороскопот за октомври предвидува големи промени на полето на љубовта за Овен, Лав и Јарец. Овие три знаци треба да се подготват за неочекувани пресврти. Овен ...
сите 13 | | | веќе видена

Кина ја продолжува борбата против социјалните мрежи и генерално технологијата, Неодама беше воведена забрана за децата во работните денови да играат видео игри ...
сите 10 | | | веќе видена

Погрешно е верувањето дека повеќето жени ги прават среќни материјалните работи и подароци Понекогаш е многу лесно да ги направиш жените среќни, но како што ...
сите 110 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Ќе успеете да ги реализирате вашите планови. Генерално функционирате без притисок и сте задоволни од околностите на работа. Љубов: Можеби не сте ...
сите 110 | | | веќе видена

Септември ни ја носи полната Месечина во Риби, која ќе заплови во оваа соsвездие на 21 -ви овој месец. Аспектите што ја придружуваат оваа емотивна приказна се ...
сите 110 | | | веќе видена

Кога станува збор за некои не толку фини особини на луѓето, можеме да ги припишеме и на хороскопските знаци. Овие пет знаци се на работ да се префрлат на ...
сите 20 | | | веќе видена

next