Вести 24

Неколку хороскопски знаци ги очекува флерт, љубов, и добро расположение во текот на празниците. БИК: Очекувајте го неочекуваното Како се ближи крајот на ...
сите 120 | | | веќе видена

Cable.co.uk во извештајот за брзината на широкопојасен пристап до интернет ширум светот во 2021 година наведува дека во Туркменистан со брзина од 0,50 ...
сите 4 | | | веќе видена

Факултетот за музичка уметност (ФМУ) – Скопје вечер од 20 часот со свечен концерт во фоајето на Националната опера и балет ќе одбележи 55 години од неговото ...
сите 14 | | | веќе видена

Изберете ја бојата на облеката за новогодишната ноќ според вашиот хороскопски знак- за да биде добра годината. Овен: Претставниците на овој знак потребно е да ...
сите 140 | | | веќе видена

ОВЕН Во афект и во караница со надредените лесно може да дојдете до отказ. Тешко ја остварувате емотивната стабилност, иако за неа многу мечтаете. Не излегува ...
сите 133 | | | веќе видена

Младата месечина во Стрелец ќе биде утре во 08:44 часот, а бидејќи овој астролошки настан ќе се совпадне со претстојното затемнување на Сонцето во истиот знак, ...
сите 113 | | | веќе видена

Гугл работи на својот паметен часовник, кој планира да го лансира следната година, во обид да обезбеди подобар пласман на пазарот на технологија за носење, се ...
сите 10 | | | веќе видена

Нема правила, но има работи кои им пречат на сите Новите технологии овозможија различни форми на комуникација. Ова дури влијаеше на начинот на кој луѓето се ...
сите 47 | | | веќе видена

ОВЕН Не сте претерано рационални и денес сте склони кон некои заблуди или носење погрешни одлуки. Добар ден е ако сте во брак бидејќи може да имате многу убава ...
сите 114 | | | веќе видена

Затемнувањето на Сонцето кое не очекува за два дена, а кое се случува за време на младата месечина, е еден од најсилните астролошки аспекти оваа година. Овој ...
сите 100 | | | веќе видена

На почетокот на декември, поточно на 4 декември нѐ очекува затемнување на Сонцето во знакот на Стрелец. Се верува дека следното вакво затемнување на Сонцето ќе ...
сите 106 | | | веќе видена

Либија, Авганистан и Сомалија се најопасните земји во светот, додека Финска, Норвешка и Исланд се оценети како најбезбедни. Тоа го покажуваат податоците на ...
сите 4 | | | веќе видена

next