Вести 24

Некои луѓе едноставно не знаат како да функционираат во врска: тие се ладни, не се грижат за потребите на партнерот и се чини дека хороскопот е одговорен за ...
сите 47 | | | веќе видена

ОВЕН Работа: Постојат околности што ве попречуваат на полето на работата. Не ви е лесно да ги реализирате вашите планови. Љубов: Ве очекува возбудливо ...
сите 111 | | | веќе видена

Се борам за шанса за чесниот народ наспроти бандитите кои владеат со градот. Се борам за шанса во која општините вистински ќе се развиваат и ќе има вистински ...
сите 522 | | | веќе видена

Фејсбук ги отстрани проблемите што предизвикаа втор прекин на неговата работа оваа недела и им се извини на корисниците. Синоќа, Фејсбук, Месинџер и Инстаграм ...
сите 20 | | | веќе видена

Инфлацијата со најава да расте, цените скокаат, а Заев лаже дека се е во ред, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Цените на ...
сите 25 | | | веќе видена

Во астрологијата, планетата Марс е поврзана со агресивната енергија, додека сонцето го симболизира нашето его, самосвест, волја и достоиство, а кога сонцето ќе ...
сите 91 | | | веќе видена

Сите знаеме дека ретро модната сезона толку често носи стари трендови, понекогаш дури и долго заборавени, „напуштени“ во осумдесеттите и деведесеттите години. ...
сите 23 | | | веќе видена

По предупредувањата на преработувачите дека е можно зголемување на основните прехранбени продукти до 50 проценти, од Владата и вчера смируваа дека доколку има ...
сите 70 | | | веќе видена

ОВЕН Денес може да ви биде малку потешко кога станува збор за полето на работата, затоа внимавајте да не направите грешки. Ве очекува помал конфликт со сакана ...
сите 100 | | | веќе видена

Дури и ако промените што ги носи не се инспиративни и пријатни, на крајот тие се покажуваат како волшебни и неопходни Во последните 6 месеци, Плутон, планетата ...
сите 111 | | | веќе видена

Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33 години постаро момче, ...
сите 75 | | | веќе видена

Еден од најневеројатните случаи поврзани со водење љубов се случил неодамна во Шпанија кога една 31 годишна жена за малку ќе умрела по сексуалниот однос со ...
сите 5 | | | веќе видена

Додека во неколку наврати пишувавме за тоа што не треба никако да се разговара на првиот состанок и кои прашања треба строго да ги избегнувате, овој пат ви ...
сите 13 | | | веќе видена

Младата месечина ни носи елемент на воздухот и може да биде поттик за инспиративни идеи и нови начини на размислување за животните работи. Силен елемент на ...
сите 92 | | | веќе видена

Чемерски, Бадев и уште петмина други уметници се насликани на мурал во строгиот центар на Кавадарци. Покрај ликовниот уметник Глигор Чемерски и доајенот на ...
сите 9 | | | веќе видена

На почетокот на врската, сите партнерства се воведуваат во позначајни познанства, и на тој начин започнува изградбата на емоционалната врска на полето. На ...
сите 4 | | | веќе видена

next