Вести 24

Има луѓе кои цел живот го чекаат „својот ден“, своите пет минути слава и правда Овир три хороскопски знаци особено се истакнуваат со речиси болен товар и ...
сите 46 | | | веќе видена

За нејзе ќе кажат дека е нумеролог на кој му се верува, нејзините прогнози се обиствинуваат па баш поради тоа најгледаниот естраден магазин Бекстејџ од нејзе ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако звучи неверојатно, највалкана работа во куќата е кујнскиот сунѓер, тој е повалкан и од даската на тоалетната школка и кантата за отпадоци, покажа ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Филхармонија вечер ќе се одржи концертот насловен „Филхармонија во срцето“, при што ќе настапи Камерниот оркестар на Филхармонија со солистите Елена ...
сите 22 | | | веќе видена

ОВЕН Исходот од ситуацијата што ве мачи може да биде доста добар за вас. Успешно ќе ги решавате деловните проблеми. Ви се допаѓа личност која покажува дека не ...
сите 68 | | | веќе видена

Расходната страна од проектираниот Буџет за идната 2022 година, кој веќе влезе во собраниска процедура, навистина најмногу загрижува, смета Гордана Димитриеска ...
сите 68 | | | веќе видена

Некои знаци од Зодијакот се природно исклучително љубезни, а како што тврдат астролозите, за тоа се заслужни ѕвездите. Љубезноста ретко е убава особина и тоа ...
сите 26 | | | веќе видена

Корисниците на Јутјуб, во голем број ја одобруваат одлуката на компанијата во сопственост на „Гугл“, да го отстрани бројот „недопаѓања“ (dislikes) кај видеата. ...
сите 2 | | | веќе видена

ОВЕН Денес ќе имате нови обврски. Вашиот бизнис се движи во насока која е малку неочекувана за вас. Во моментов, вашиот љубовен живот е помал товар. Можно е да ...
сите 69 | | | веќе видена

Полната месечина на 19-ти ноември во знакот на Бик најавува големи откритија, завршетоци и пресврти на судбината. Дозволите му на универзумот да го преземе ...
сите 74 | | | веќе видена

Верувале или не, срцето може да претрпи сериозно оштетување по некој голем стрес, тажен или среќен настан. Оваа состојба во медицината е позната како „синдром ...
сите 65 | | | веќе видена

Следниот период ќе биде одбележан со турбуленции. Полната месечина ја започнува последната сезона на затемнување оваа година на 19 ноември кога влегува во ...
сите 81 | | | веќе видена

На тендерот на универзалниот снабдувач за обезбедување на струја за граѓаните за следната година, државната ЕСМ не даде понуда, дознава Сител . Согласно ...
сите 260 | | | веќе видена

next