Вести 24

Александар Веч е 30-годишен модел од Лос Анџелес, на кој единствена желба му било да стане жена. Тој потроши илијадници долари за да го промени полот и ...
сите 2 | | | веќе видена

На прв поглед, Изи Барнет изгледа како обична 29-годишна девојка. Малкумина знаат дека оваа девојка крие мрачна тајна – дека се опоравувала од зависност на ...
сите 4 | | | веќе видена

Секој лек може да стане отров, доколку претерате со количината. Сè зависи од дозата. Истото важи и за здравата храна, со која ако претерате, може да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Џеклин Адес и непознатиот маж се запознале во јануари минатата година преку мобилна апликација за запознавање. По состанокот, тој ја блокирал, но таа не се ...
сите 4 | | | веќе видена

Знаеме дека е потребно да пиеме што е можно повеќе вода, но не знаеме дека не треба да го правиме тоа пред спиење. Научникот Марк Ливеј посебно обрнува ...
сите 11 | | | веќе видена

Нов Мерцедес S63 4матик вреден 147 илјади евра три дена бил потонат на дното од јадранското море пред да биде извлечен во петокот. Автомобилот се наоѓал на ...
сите 6 | | | веќе видена

ОВЕН Следете ја својата деловна интуиција, која ќе ве одведе до посакуваната цел. Емотивниот партнер ќе ви биде голема поддршка во сите полиња. Слободните ќе ...
сите 45 | | | веќе видена

Израелската пејачка Нета Барзилаи (25) си оствари победа на годинешното издание на „Песна на Евровизија“ во Португалија. Гласовите на публиката сите собра со ...
сите 9 | | | веќе видена

Вибер е една од најшироко распространетите апликации за четување, а дневно ја користат милиони корисници од сите делови во светот. И покрај тоа што ни ...
сите 8 | | | веќе видена

Дваесет и осумгодишната Австралијка, Камила Акерберг е модел и личен тренер со многу необични правила на исхрана. Секое утро во 5:30 пие “магичен напиток“, ...
сите 24 | | | веќе видена

Иако поголемиот број ладилници во вратите поседуваат дел наменет за чување јајца, експертите откриваат дека не треба тие да стојат тука. За јајцата да останат ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако би помислиле дека детето е во опасна позиција, добриот „џин“ Хулк докажал дека е заштитнички настроен кон бебето. Дури му дава поддршка да застане на ...
сите 2 | | | веќе видена

Секоја четврта коцка мраз за разладување на пијалаци во европските барови, кантини и ресторани не ги исполнува здравствените стандарди и содржи феклани ...
сите 4 | | | веќе видена

Ставете студена вода во чаша и во неа на 30 секунди потопете ги врвовите од прстите. По тоа време, ќе добиете јасен знак дали сте здрави или имате здравствени ...
сите 4 | | | веќе видена

Сите со воодушевување ги гледаме видеата од рубриката “направи сам“. Ако ви се интересни, погледнете го и ова, можеби ќе ви се најде некогаш. Следното видео ...
сите 5 | | | веќе видена

Рита Ора и Бебе Реџа заедно во моментов се најпопуларната двојка во поп светската музика. Рита Ора пејачката со албанско потекло преку нејзината новата нумера ...
сите 8 | | | веќе видена

next