Вести 24

Комбинезонот, кој буквално повеќе ги покажувал отколку што ги криел градите, “мртва ладна” го носела пред сите. 28-годишната британска старлета Софи Касеј, ...
сите 5 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете полни со позитивна енергија и ќе го правите она што навистина го сакате, па можеби затоа ќе барате повеќе отколку што можете да ...
сите 60 | | | веќе видена

Благодарејќи на своите облини, Линдзи стана вистинска ѕвезда на социјалните мрежи. Нејзините фотографии и објави ги следат седум милиони луѓе. Американската ...
сите 5 | | | веќе видена

Само ретки фотографи ќе може да фотографираат на венчавката на Хари и Меган, а истото се однесува и за телевизиските екипи. “Конфликтот меѓу нас медиумите и ...
сите 85 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Преголемиот обем на работа денес може да ве спречи да поминете време со членовите од семејството. Сепак, нема потреба за нервози, викендот ...
сите 64 | | | веќе видена

Со овие фармерки изгледате како бездомник, а чинат многу повеќе од тоа што сте подготвени да платите за нив. Низа коментари има од корисниците на друштвените ...
сите 3 | | | веќе видена

Моделите од брендот за долна облека, Викторија Сикрет мора да бидат во одлична физичка форма пред годишните ревии, а токму вака изгледа нивниот план и програма ...
сите 15 | | | веќе видена

Мало момче шетајќи покрај река забележало маченце кое не се движело. На мачката и биле скршени нозете, а имала и рани по целото тело. Без никакво размислување ...
сите 3 | | | веќе видена

Додека го држел детето и позирал пред камерата, Жилберто Вале изгледал како секој друг семеен човек. Полицаецот кој оди во црква го освои срцето на својата ...
сите 7 | | | веќе видена

Џо и Кевин Тајлер се сретнале кога имале 14 и 16 години. И двајцата биле во тинејџерски години и оттогаш се вљубени, а 49 години подоцна нивната љубов се уште ...
сите 13 | | | веќе видена

Светските случувања често се случуваат во необичен низ, па неретко сфаќаме дека историјата на некој начин се повторува. Еден корисник на Твитер воочи сличен ...
сите 53 | | | веќе видена

Девојчето Ведика Гупта (13) доаѓа од Индија и поради ретко генетско пореметување присилена е да живее повлечен живот. Поради нејзината болест, кожата и крвари ...
сите 10 | | | веќе видена

Често ви се случува да добиете напад на силно, забрзано „чукање“ на срцето поради стрес или без никаква причина? Тоа е честа појава која подеднакво им се ...
сите 10 | | | веќе видена

next