Вести 24

Патници на еден колумбиски аеродром имале можност да видат сцена како од сапуница, пренесува Индекс.хр . Еден маж одлучил љубовницата да ја однесе на ...
сите 4 | | | веќе видена

Натпреварувачот Герет Кендал ги воодушеви сите кога во квизот „Кој сака да биде милионер“ освои 125 илјади фунти, одговарајќи точно на прашањето кај се наоѓа ...
сите 15 | | | веќе видена

Келнер од Далас бил многу изненаден кога добил бакшиш од неверојатни 500 долари од непозната жена, чијашто сметка изнесувала само 37 центи. Кеси Симонс добил и ...
сите 9 | | | веќе видена

Бразилецот Валдир Сегато е 48 годишен бодибилдер кој доминира главно на нелегалните бодибилдинг натпревари. Тој пред околу 7 години почнал да вбризгува опасно ...
сите 2 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите за отповикување на небезбеден производ „златни пластични вилушки“ произведени во Кина, со лот ...
сите 15 | | | веќе видена

Дека никогаш не знаете на кого се можете да налетате на интернет сигурно сте увериле доста пати, а дека има чудни луѓе уште еднаш докажа девојка со име Лорен ...
сите 5 | | | веќе видена

На снимката се гледа како несреќната девојка влегува во дуќан во Лондон врескајќи и барајќи вода. Таа неколку моменти пред тоа била жртва на напад со киселина ...
сите 5 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи објави оглас за продажба на запленети предмети по пат на јавна аукција која ќе се одржи на 31. мај, годинава, но и во слободна ...
сите 10 | | | веќе видена

Студентката на Универзитетот Комел се соблече во долна облека кога ја претставуваше својата теза. На тој начин се обиде да се бори со „ограничените мислења“ ...
сите 4 | | | веќе видена

Американецот Кaнефах Бузер, кој помина над три години во затвор врз основа на лажното сведочење на полицаецот Рајан Волтман, доби отштета од десет милиони ...
сите 12 | | | веќе видена

Никој не треба да биде изненаден од тоа дека Дејвид Линч, продуцентот на “Twin Peaks” и “Mullholland Drive” е голем фан на голите портрети. Ова лето тој ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Видео-снимката на која рускиот претседател Владимир Путин штити ветеран на парадата на Денот на победата од претседателското обезбедување, станала хит на ...
сите 32 | | | веќе видена

Замислете да сакате семеен одмор, но имате проблеми со буџетот и некој ви вели за децата патот е бесплатен. Баш на такво нешто се одлучи една скандинавска ...
сите 4 | | | веќе видена

Интересна случка имала една жена од Кина која ја пренесуваат кинеските медиуми. Имено, жената била во продавница за миленици и купила јапонски шпиц за 150 евра ...
сите 21 | | | веќе видена

Неубава шега на црногорcкиот пеjач Вања Радовановиќ ја cнајде лавина оcуди на cоцијалните мрежи, тој cе пошегувал на cметка на децата cо инвалидитет. „Дали ...
сите 7 | | | веќе видена

Познатата диџејка Шантел Дефриз, на отварањето на Канcкиот феcтивал ги шокира cите приcутни кога cе појави во фуcтан cо длабоко изразено деколте. Само неколку ...
сите 18 | | | веќе видена

Убер откри која е причината зошто еден од пробните автомобили од нивната флота на автономни возила усмрти пешак. Од компанијата веруваат дека сензорите на ...
сите 5 | | | веќе видена

Мајката Лаура Бороу (28) се разнежнила кога нејзината деветгодишна ќерка Руби и подарила цртеж за “најдобра мајка на светот”. Но, кога малку подобро го ...
сите 2 | | | веќе видена

next