Вести 24

Лилјана Делиџакова, сестрата на Катица Јанева и кандидатка за заменик директорка на Комисијата за хартии од вредност, минатата година од Агенцијата за ...
сите 12 | | | веќе видена

Традиционално, животот на првото семејство на САД се следи под лупа од медиумите низ целиот свет. Шарената биографија на Доналд Трамп отсекогаш била интересна ...
сите 57 | | | веќе видена

ШОКАНТНА БОМБА НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА: Вечерта на 27-ми април, додека траело тепањето, Марко Зврлевски планирал упад во собрание за да ги уапси Заев, Џафери и ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако песната Ѓурѓовден е легендарна и навистина нема кој не ја знае, малкумина знаат како настанала и каква приказна крие во себе. Оваа песна настанала во ...
сите 5 | | | веќе видена

Иако одреден период ја немаше и се криеше од очите на јавноста, таа не изненади со фотографија каде ѝ се познаваат влакната на нозете и стриите, а сега објави ...
сите 11 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА НА СКОПСКИОТ МАРАТОН ДОБИ ДВАЈЦА НОВИ ХЕРОИ : ДЕЧКОТО СО ДАУНОВ СИНДРОМ, СТЕФАН ЛЕГНА НА 50 МЕТРА ПРЕД ФИНИШОТ, ДЕЧКО ПОЗАДИ НЕГО ГО ЗЕМА ВО РАЦЕ И ...
сите 24 | | | веќе видена

Можеби звучи како едно од најповолните места за живеење, станува збор за босанското село Присојани. Има многу сончеви денови, на раб на доста работно поле. ...
сите 3 | | | веќе видена

Раја, ќерката на познатиот турбофолкер Азис од Бугарија, е исклучително дете, пишуваат тамошните медиуми. Таа е натпросечно интелигентна и посетува настава во ...
| | веќе видена

Над 10.000 пријавени на денешниот 14-ти по ред Виз ер скопски маратон, но еден кој ги освои срцата на сите и за многумина е вистински победник на денешниот ...
сите 46 | | | веќе видена

Во текот на попладнево како и во вечерните часови времето во државава ќе биде нестабилно облачно на многу места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ...
сите 21 | | | веќе видена

ШОКАНТЕН НАСТАП ОД ТИЈАНА НА 1ТВ : Тијана Дапчевиќ каде гостинка во студиото на 1ТВ и беше Марија Шерифовиќ го достигна дното испод дното потсмевајќи се со ...
сите 9 | | | веќе видена

next