Вести 24

Комбинирањето на намирници кои имаат различно време потребно да се сварат во желудникот, не е ни малку посакувано. Со комбинирање на таквите состојки може да ...
сите 10 | | | веќе видена

Следуваат неработни денови во кои граѓаните ќе можат да уживаат. Она што најпрво доаѓа е споен викенд од дури 4 дена за православните граѓани. Споен викенд ќе ...
сите 26 | | | веќе видена

Tим од истражувачи спроведе експеримент кој покажа дека дури ни 12 јајца неделно не претставуваат опасност од кардиоваскуларни заболувања кај лица коишто имаат ...
сите 29 | | | веќе видена

Квизот „Кој сака да биде милионер“ повторно почна да се емитува во Велика Британија, што беше причина медиумите да се сетат на една од најлошите ...
сите 19 | | | веќе видена

Поубавата половина на тенисерот Григор Димитров, пејачката Никол Шерцингер уште еднаш ги разгоре страститена фановите. Позната убавица повторно на социјалните ...
сите 14 | | | веќе видена

Мишел Најт, една од трите жени кои Ариел Кастро ги држел заробени повеќе од 10 години во “Куќата на хоророт” во Кливленд, проговорила за борбите со кои натаму ...
сите 6 | | | веќе видена

Сеуште вријат социјалните мрежи по поставувањето на командантот на терористичката УЧК Џезаир Шаќири – Хоџа како советник за безбедност на Зоран Заев, а ...
сите 55 | | | веќе видена

16-годишната Хана Стоун наизглед имала се што едно девојче на тие години може да посака. Покрај семејството кое ја сакало, преку платформата “YouNow” ...
сите 3 | | | веќе видена

Ја знаеме по важните филмски улоги, Оскарите, но Гвинет Палтроу стекнува сè повеќе пријатели на својата веб страна “Goop”. Неодамна таа сподели неколку секс ...
сите 4 | | | веќе видена

По дефиниција, молитвата е форма за обраќање на Бог, со воспоставување на однос со Бог или некакво божество, односно божица, бог или богови. Православните и ...
сите 5 | | | веќе видена

Јасно е дека изглед на просечна дама никогаш нема да видиме кај српската поп-пејачка Јелена Карлеуша. Токму затоа таа гордо стои на врвот како една од ...
сите 19 | | | веќе видена

Ракот на панкреасот се открива доцна и во поголемиот број од случаите завршува со смрт. Хирушки зафат за отстранување на туморот е единствен спас за ...
сите 20 | | | веќе видена

Доколку ви се појават црвени точки на кожата се работи за ангиа- мал бениген тумор кој се состои од крвни садови и е потполно безопасен. Се појавува кај сите ...
сите 18 | | | веќе видена

next