Вести 24

Како што предвидуваат астролозите, како што се приближува крајот на оваа и почетокот на следната година, многу претставници на Зодијакот ќе се соочат со ...
сите 119 | | | веќе видена

Речиси невозможно е да го одделите дигиталниот свет од она кое го градите со својот партнер. Навиките кои ги имате при употреба на мобилниот телефон или лаптоп ...
сите 28 | | | веќе видена

Со овие 3 знаци не сакате да си играте бидејќи тие имаат моќ да ви го загорчат вашиот живот. Доколку добро ги познавате и знаете што сакаат, а што не, можеби и ...
сите 112 | | | веќе видена

Конференцијата „Писменото и книжевното културно наследство од Скопје и Скопско“, ќе се одржи денеска во организација на Институтот за македонска литература. На ...
сите 8 | | | веќе видена

Состаноците им се многу тешки на многумина, а најлошо е преминот од опуштени врски во формални. Многу често може да се случи едниот партнер да сака официјална ...
сите 46 | | | веќе видена

Времето утре наутро во Македонија ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Во во ...
сите 228 | | | веќе видена

Како што според Зодијакот има парови кои се особено добра комбинација за љубовта, така, тврдат астролозите, има и такви во другата крајност чија врска е ...
сите 113 | | | веќе видена

Писателот кој пишува за млади читатели, Горјан Петревски утре ќе претстави две свои книги во Културно информативниот центар на Република Македонија во Софија. ...
сите 4 | | | веќе видена

На фудбалери од Премиер лигата им биле понудени документи за вакцинација против коронавирус. Според „Дејли мејл“, измамници отишле кај играчи од Премиер лигата ...
сите 4 | | | веќе видена

Три хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата најголема љубов зимава. Погледнете дали сте меѓу нив. Доколку сè уште не сте ја пронашле својата голема љубов, ...
сите 115 | | | веќе видена

Иако на прв поглед изгледа дека се е во ред, понекогаш внатрешното чувство ни кажува дека врската со саканата личност е разнишана и дека нашата емотивна врска ...
сите 32 | | | веќе видена

next