Вести 24

(ВИДЕО) Бизарен трик во живо на ТВ: Си ја заши устата со конец, па ја распара за да извади карта – Pauza.mk Skip to content Home ЗАБАВА (ВИДЕО) Бизарен трик во ...
сите 4 | | | веќе видена

За голем број тинејџерки, матурската вечер претставува еден од најважните случувања во животот кога во гламурозно издание ќе зачекорат во светот на возрасните. ...
сите 5 | | | веќе видена

Вљубеничка во производи за самопотемнување, веќе неколку пати доживеала катастрофа, но никогаш ваква поради која станала хит на социјалните мрежи. Дени Брус ...
сите 3 | | | веќе видена

На интернет се појави видео како една девојка „шамара“ шест мажи кои се построени во ред. Според извештаите, овие вработени дојдоа до оваа бизарна идеја откако ...
сите 5 | | | веќе видена

Комбинацијата од ванила и јагода е непогрешлива, а кога ќе се додадат и пишкоти, се добива вкус што не се заборава. Потребни состојки: 2 пакувања пишкоти 1 ...
сите 47 | | | веќе видена

Тртките можат да се појават на било кој дел од телото, а најчесто на рацете и вратот. За најлесно да ги остраните, не мора да давате пари за скапи третмани, ...
сите 7 | | | веќе видена

По едноделните костими за капење со ликот на американскиот претседател Доналд Трамп, сега се појавија и модели на кои се насмевнуваат принцот Хари и неговата ...
сите 10 | | | веќе видена

Реалистите ја бараат вистината, дури и кога таа вистина прави да се чувствуваат неудобно. Реалистите се практични, приземјени, објективни и нивната перспектива ...
сите 23 | | | веќе видена

На сите им е познато дека моќта на трансформацијата е неверојатна, но некои луѓе тоа го прават толку вешто што ниту родената мајка не би познала. Ова е една од ...
сите 13 | | | веќе видена

70-годишната Македонка Зафирова од Велес се здобила со телесни повреди и тешка психичка траума во саботата, кога се спроведувала постапка на извршување за ...
сите 3 | | | веќе видена

Осама Бин Ладен, лидер на Ал Каеда, бил најбаран човек на светот. Додека западните сили го сметале за терорист и верски фанатик, неговите приврзаници и ...
сите 10 | | | веќе видена

Единаесетгодишниот Марко Арсовски е еден од ретките ученици што по знаење мора да пешачи до соседната држава, пишува порталот Новости.рс. Тој е единствениот ...
сите 8 | | | веќе видена

next