Вести 24

Овните без среќа во љубовта, Близнаците самуваат, Раковите се препуштаат на интуицијата, Лавовите се добри во работата, нова битка за Стрелците, Рибите имаат ...
сите 47 | | | веќе видена

Жените кои точно знаат што сакаат и кои не се плашат гласно да го кажат тоа не се секогаш најпријатни за мажите. Тие се жени кои имаат самодоверба и кои точно ...
сите 39 | | | веќе видена

Повеќе од 40 отсто од компјутерите кои се дел од системот за индустриска контрола со заштитени решенија на компанијата Касперски, регистрирале напади со штетен ...
сите 14 | | | веќе видена

Овие два хороскопски знаци овој месец ќе имаат најголема среќа во љубовта. Без оглед на тоа дали се во врска или брак, астролозите предвидуваат исклучително ...
сите 88 | | | веќе видена

До самиот крај од оваа недела ќе имаме сончево со умерена локална а повремено и позначителна облачност која може да услови локална појава на краткотраен дожд и ...
сите 204 | | | веќе видена

Во случајот со стипендирањето на ќерката на Никола Димитров, нема ниту нејзино привилегирање, ниту дискриминирање на кој било друг кандидат, вели поранешната ...
сите 63 | | | веќе видена

Трајче Конески и Моника Антевска, невенчани родители на 9-годишниот Бојан и 17-месечната Величе, секојдневно водат борба за егзистенција. На 38-годишниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Австралиската манекенка од Инстаграм, 20-годишната Шинејд Мекнамара, која е пронајдена без свест на суперјахтата “Mayan Queen IV”, умрела поради бесење, ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако припаѓате на некој од овие три хороскопски знаци, пред вас се месеци во кои ќе сјаете во потполност. Без оглед на тоа дали ја сакате есента или не, ако сте ...
сите 46 | | | веќе видена

Пред апелациониот суд во Скопје во знак на револт на постапувањето против Никола Груевски, почна да се собира народ, иако Груевски не е во судот во кој се ...
сите 99 | | | веќе видена

И понатаму временската состојба неповолно ќе влијае врз граѓаните па така и натаму кај дел од граѓаните можна е појава на главоболка, тешина на главата и на ...
сите 218 | | | веќе видена

Долго време египетскиот хороскоп за јавноста бил целосно непознат. Кога астролозите го откриле, сфатиле дека е поделен на 12 знаци, а дека со секој од нив ...
сите 33 | | | веќе видена

Од една страна се многу срамежливи и мирни, а од друга, може да бидат многу ексцентрични и енергични. Станува збор за хороскопскиот знак Водолија. И во двата ...
сите 15 | | | веќе видена

next