Вести 24

Уште во текот на претпладневните часови од денешниот петочен ден на север и на северозапад ќе има локално повеќе облачност и услови за локален краткотраен дожд ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонскиот „Dogs of War“ номиниран за најдобра кинематографија и уметничка насока, а се натпреварува за прво место на интернационален натпревар MyRodeReel. ...
сите 2 | | | веќе видена

Во текот на следните денови територијата на државава ќе продолжи да биде под влијание на топла воздушна маса од јужните географски широчини а времето ќе биде ...
сите 27 | | | веќе видена

Овен Ве очекува активен месец на полето на социјалните случувања, а кога има многу случувања, постои и голема шанса за љубов. Ако не сте во врска, тоа ќе се ...
сите 88 | | | веќе видена

Кина започнала масивен пропаганден напор ширум САД користејќи комбинација од пари и влијание, за и самата да влијае на клучната политика и јавното мислење, ...
сите 9 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија конечно, после 5 месеци од разрешување на стариот започна процес за именување на нов состав на Државната комисија за ...
сите 35 | | | веќе видена

Циклонот БРУНО во поголем дел од државава температурите на воздухот ги спушти дури за околу па и за повеќе од 10тина степени и услови врнежи, грмежи и локално ...
сите 202 | | | веќе видена

Циклонот БРУНО во најголем дел од државава услови поројни дождови и силни електрични празнења. Најмногу дожд наврна во јужниот дел од државава (дури околу 50 ...
сите 203 | | | веќе видена

Силниот циклон БРУНО кој ја зафати државава уште во текот на вчерашниот неделен ден веќе во текот на денешното понеделничко претпладне условува локални ...
сите 19 | | | веќе видена

Моќниот џиновски циклон БРУНО се повеќе ќе влијае на времето кај нас. Денес (сабота) во попладневните часови претежно на запад и северозапад и тоа на планините ...
сите 49 | | | веќе видена

next