Архива на вести за 10 Октомври 2019

Припадници на Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје при рутински претрес на 30-годишен скопјанец пронашле прво марихуана, а потоа ...
сите 306 | | | веќе видена

На пратеничка Фросина Ременски осомничена во „Рекет“ и е одземен пасошот, има забрана да го напушти Скопје, како и обврска секоја недела да се јавува во Суд. ...
сите 134 | | | веќе видена

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска до Основниот ...
сите 134 | | | веќе видена

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за ...
сите 40 | | | веќе видена

Сите инволвирани во случајот „Рекет“ за кои низ една независна, непристрасна и целосно ослободена од политички влијанија правосудна постапка, ќе се докаже ...
сите 176 | | | веќе видена

Американскиот и германскиот амбасадор наводно одбиле да се фотографираат со Аљбин Курти во канцеларија во која имало албанско знаме, јавува порталот Коссев. ...
сите 18 | | | веќе видена

Македонската Агенција за млади и спорт бара фирма која ќе и изнајми и ќе монтира седум лизгалишта во толку општини во земјата. На оглас се бара оператор да ...
сите 33 | | | веќе видена

-Не се чувствувам виновна, рече потпретседателката на Собранието Фросина Ременски која денеска даде исказ пред судија на претходна постапка откако вчера беше ...
сите 181 | | | веќе видена