Архива на вести за 10 Октомври 2019

Во просториите на Музеј на град Скопје на 16-ти октомври во 12 часот, ќе биде промовирана монографијата „ТАОР рановизантиско утврдување и населба од ...
сите 17 | | | веќе видена

Преку ФБ профилот градоначалникот на Скопје Петре Шилегов објави дека ќе се демонтира времениот објект кој скопските власти го испланираа за кровот на ГТЦ. ...
сите 29 | | | веќе видена

Српскиот пејач Љуба Перучица и неговата избраничка Катарина Колозеус го изговорија судбоносното „да“, а прославата започнала во домот на водителката. Откако ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Словенија и Северна Македонија се добри пријатели и партнери. Во Словенија сакаме што побрзо да ја видоме вашата земја во НАТО и ЕУ и се надеваме дека Северна ...
сите 1629 | | | веќе видена

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, која е осомничена во истрагата за финансиски криминал на Меѓународниот сојуз не чувствува никаква вина. По денешниот ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателката на Сојузот на стопански комори Даниела Арсовска во емисијата “Вин Вин” на Телма телевизија, кажа дека таа не очекува многу од декларацијата за ...
сите 4 | | | веќе видена

Одвоивте дел од вашето драгоцено време денеска, знам дека е ден пред еден продолжен викенд, но ние продолжуваме со нашите теренски активности, продолжуваме со ...
сите 252 | | | веќе видена

Државата повторни ќе дели награди за граѓните кои си ги бараат фискалните сметки. Министерката објаснува сметките и натаму ќе се скенираат, и граѓаните на ...
сите 20 | | | веќе видена

Научниците за прв пат директно ја набљудувале т.н „космичка пајажина“, широка мрежа од водородни канали за кои се верува дека ги поврзуваат сите галаксии во ...
сите 3 | | | веќе видена

Австрија го искористи поразот на Словенија во Скопје и „скокна“ на второто место во нашата квалификациска група, откако Австријците вечерва во интересен меч ...
сите 213 | | | веќе видена