Архива на вести за 9 Октомври 2019

Фамозниот бројчаник кој требаше да биде поставен на Триумфалната капија, не е поставен од причина што тие единаесет милиони евра кои што се спомнуваат се само ...
сите 14 | | | веќе видена

Славните личности се трудат интимниот живот да го задржат за себе, но ретко тоа им успева. Некој од поранешните партнери ќе се налути па ќе ги разоткрие во ...
сите 2 | | | веќе видена

Со новиот статут ВМРО-ДПМНЕ го укинува местото почесен претседател на партијата. Во интервју за ТВ 24 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека тоа не ...
сите 127 | | | веќе видена

Позицијата почесен претседател во ВМРО-ДПМНЕ ќе биде укината, најави претседателот Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на ТВ 24. Тоа ќе се направи со ...
сите 26 | | | веќе видена

Во емисијата „ 24 Отворено“ гостуваше Христијан Мицкоски претседателот на ВМРО ДПМНЕ кој истакна дека тој се чуствува горд што ВМРО-ДПМНЕ не учествуваше во ...
сите 187 | | | веќе видена

Во синоќешното гостување на емисијата „24 Отворено“, првиот човек на најголемата опозициска партија кај нас ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави дека Никола ...
сите 33 | | | веќе видена

Истрагата наместо да се фокусира на обезбедување на докази за инволвираноста на главата на октоподот, Русковска обвинителството шест месеци работи во насока на ...
сите 147 | | | веќе видена

Ставот на партијата е јасен, веднаш после одлуката на Европскиот совет во насока на тоа дали Македонија ќе добие или нема да добие датум за преговори треба да ...
сите 89 | | | веќе видена

На денешен ден пред 28 години на 9 октомври, 1991 година во Банија – Хрватска на свиреп начин беше убиен Зоран Амиџиќ , како и тројца негови колеги – дописници ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во синоќашната емисијата „24 Отворено“, најави дека Никола Груевски повеќе нема да биде почесен претседател на ...
сите 28 | | | веќе видена

Кога некое лице ќе биде осомничено или обвинeто во тој случај ја применуваме мерката на санкции која значи времено отстранување на тоа лице за да ја докаже ...
сите 431 | | | веќе видена

Свами Сивинанда се појавил на аеродромот во Калкута во Индија и таму покажал пасош кој ја шокирал управата на аеродромот бидејќи во него се наведува дека овој ...
сите 4 | | | веќе видена

Јасна Мандиќ, потпретседателка на „Меѓународниот сојуз' на Боки 13 вечерва е приведена во Кривичниот суд каде ќе треба да дава исказ за предметот „Рекет“ пред ...
сите 564 | | | веќе видена

Снимката од оваа свадба ја прегледале над 7 милиони луѓе и сите имаат еднаква порака за невестата – бегај од него без оглед на се! Не се знае каде точно се ...
сите 9 | | | веќе видена

Познава ли љубовта години? На ова прашање една мајка сигурно одговорила - да. Имено, загрижена мајка го споделила своето непријатно искуство со надеж дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието Фросина Ременски Ташевска беше во кабинетот, но не прифати средба со новинарите. Според информации на Телма, таа прво имала ...
сите 401 | | | веќе видена