Архива на вести за 10 Октомври 2019

Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1, голем триумф на нашата репрезентација кој не остава во игра за пласман на Европското ...
сите 14 | | | веќе видена

Стоиме на своите ставови и ќе го отстраниме функционерот од сите обврски во партијата, рече премиерот Зоран Заев по информацијата дека новоосомничена во ...
сите 259 | | | веќе видена

Вкупно 15 прашања до својот сведок Зоран Верушевски, поставија обвинителите од СЈО кои сега се под „палката“ на државниот обвинител Љубомир Јовевски. Но на ...
сите 32 | | | веќе видена

Плоцијата потврди дека едно лице е приведено, по пукањето во Хале во кое загинаа две лица, а други се повредени. На еврејските гробишта е фрлена и рачна ...
сите 2 | | | веќе видена

Лицата кои се опфатени со предлогот за определување мерки за претпазливост во врска со случајот „Рекет“ денеска се повикани во Основен кривичен суд Скопје да ...
сите 254 | | | веќе видена

Александра Пријовиќ откако стана снаа на Брена е дефинитивно најпопуларната млада пејачка. Таа со својот изглед привлекува внимание каде и да се појави. Сепак, ...
сите 6 | | | веќе видена

Со проекција на филмот „Панкот не е мртов“ на режисерот Владимир Блажевски, утре во Будимпешта ќе почнат серија настани од културата „Најдоброто од Македонија“ ...
сите 24 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација денеска со почеток од 20:45 часот на арената „Тодор Проески“ ја пречекува Словенија во нова квалификациска битка за ...
сите 16 | | | веќе видена

Лила Филиповска и Зоки Фаци беа во посета на градинарскиот центар „Фоја“ во Скопје. Локација која на екс ТВ водителот на 1ТВ му е добро позната, па реши да ја ...
сите 14 | | | веќе видена

Детскиот фонд на Обединетите Нации (УНИЦЕФ), заедно со Фондацијата Телеком за Македонија, денеска објави повик до младите иноватори да достават идеи за ...
сите 9 | | | веќе видена

Неодамна Лепа Брена откри дека не сака да готви и да биде домаќинка. Таа и Боба Живојиновиќ живеат во елитен дел на Белград, на Бежанијска коса, а за нив веќе ...
сите 14 | | | веќе видена

Градските власти во Вашингтон соопштија дека празникот на Христофор Колумбо, првиот европски колонист кој пристигнал во Америка и чии критичари го осудуваат за ...
сите 12 | | | веќе видена