Архива на вести за 10 Октомври 2019

Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска ќе оди на кардиолошки преглед во клиниката „Жан Митрев“. Адвокатката на Јанева, Ирена Фрчкоска за „Фокус“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Катица Јанева специјалната јавна обвинителка ќе оди на преглед во болницата „Жан Митрев“ затоа што е во лоша здравствена состојба. Одобрението да се прегледа ...
сите 183 | | | веќе видена

Скопје следната година ќе добие свој парк Јура. Тој ќе се наоѓа во рамките на Зоолошката градина, каде што ќе бидат поставени фигури на 41 диносаурус во нивна ...
сите 27 | | | веќе видена

Фановите одлепија поради бикини фотката на Крис Џенер која настанала пред повеќе од три децении. Ким Кардашијан објави нова фотографија на Инстаграм, која ...
сите 14 | | | веќе видена

Пратеничката Фросина Ременски се појави во кривичниот суд пред судија на претходна постапка за проширената истрага за случајот „Рекет“. Судијката на претходна ...
сите 213 | | | веќе видена

Во лоша здравствена состојба е осомничената Катица Јанева поради што и било одобрено денеска да оди на кардиолошко-интернистички преглед во болницата „Жан ...
сите 248 | | | веќе видена

Пратеничката Фросина Ременски во моментот е во Кривичниот суд, пред судија на претходна постапка, дознава неофицијално „ Фокус “. Судијката на претходна ...
сите 351 | | | веќе видена

Лицата кои се опфатени со предлогот за определување мерки за претпазливост во врска со случајот „Рекет“ денеска се повикани во Основен кривичен суд Скопје да ...
сите 249 | | | веќе видена