Архива на вести за 10 Октомври 2019

Француски дипломатски извори информираат дека една од причините зошто Париз се противи на отворањето преговори со Македонија е недостатокот на напредок во ...
сите 1471 | | | веќе видена

Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1 во квалификациски меч за Европското првенство. „Дијамантот“ блесна најсилно досега и донесе ...
сите 156 | | | веќе видена

Мет имал трагична несреќе по која останал во кома. На лекарите не им требало долго за да предложат на неговата сопруга да го исклучат од апарати, но таа ...
сите 5 | | | веќе видена

Државниот и санитарен инспекторат постапува по случајот во кој мајка обвинува дека нејзината 22-годишна ќерка починала затоа што не добила соодветна медицинска ...
сите 2 | | | веќе видена

Адвокатот на Јасна Мандиќ, потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, синоќа соопшти дека и е определена мерка домашен притвор по распитот ...
сите 236 | | | веќе видена

Франција сака да поднесе предлог за нова методологија во пристапните преговори за членство во ЕУ идната недела на министерскиот состанок во Луксембург, со што ...
сите 1740 | | | веќе видена

Самохраната мајка, Ирена Цветковиќ, која во јавноста е позната како еден од лидерите на Шарената револуција - му се закани на министерот за образование, како ...
сите 10 | | | веќе видена

Судија одлучува по барањето на обвинителството за притвор за Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13 во Меѓународен Сојуз.- Еден осомничен побарал спогодба, нема ...
сите 239 | | | веќе видена

Одземен е пасошот на потпретседателката на Собранието Форсина Ташевска-Ременски, осомничена во новата истрага „Рекет“ за малверзации со Меѓународниот сојуз на ...
сите 102 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка донесе одлука за определување домашен притвор за Јасна Мандиќ, заменичка на Боки 13 во Меѓународниот Сојуз.Обвинителството за ...
сите 182 | | | веќе видена